Zagadnienia do dyskusji

  1. Czy możliwe jest przebicie się przez ideologię ("fałszywą świadomość")?
  2. Dlaczego edukacja ujmowana z perspektywy pedagogiki krytycznej ukazuje swoje dwuznaczne oblicze ("edukacja zniewala, ale wyzwolenie wymaga edukacji")?
  3. Czy możliwe jest zmienianie świata społecznego poprzez edukację krytyczną biorąc pod uwagę fakt, że współczesny świat zdaje się zmierzać w kierunku coraz silniejszej władzy pieniądza i twardej logiki ekonomicznej?
  4. Dlaczego tradycyjne programy nauczania odzwierciedlają przede wszystkim kulturę społecznych elit – tzw. kulturę wysoką?

Pedagogika. T. 1-2

Pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego

Podręcznik przedstawia prądy i kierunki współczesnej pedagogiki, metody badań, związek teorii z praktyką, współczesne teorie wychowania, wprowadza w zagadnienia socjalizacji młodego pokolenia, inspiruje do twórczej refleksji nad wychowaniem i kształceniem.

więcej »

Materiały dla studentów

Tu znajdziesz materiały, które pomogą opanować materiał z podręcznika pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2 i przygotować się do egzaminu.

więcej »

Materiały dla wykładowców

Tu znajdziesz materiały, które pomogą w przygotowaniu wykładów i ćwiczeń opartych na podręczniku pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2.

więcej »

Copyright © 1997-2024 Wydawnictwo Naukowe PWN SA
infolinia: 0 801 33 33 88