Zagadnienia do dyskusji

  1. Dlaczego pierwsza szkoła typu Waldorf powstała w Polsce dopiero po zmianie ustroju politycznego w 1989 roku? Dlaczego tego typu szkoły nie pojawiły się w naszym kraju w okresie międzywojennym?
  2. Dlaczego pedagogiki waldorfskiej nie można pogodzić z chrześcijaństwem, a zwłaszcza z nauką społeczną Kościoła katolickiego?
  3. Czy uzasadniony jest pogląd Mirosława S. Szymańskiego, który twierdzi, że szkoła waldorfska „jest nie tylko miejscem kształtowania mitycznego obrazu świata, lecz także odizolowanym od świata miejscem uczestniczenia w micie” (s. 305)?

Teraz do 20% taniej w Księgarni PWN

Pedagogika. T. 1-2
Pedagogika. T. 1-2cena juz od 63,80zamów
Podstawy ekonomii
Podstawy ekonomiicena juz od 47,90zamów
Podstawy fizyki. T. 1-5
Podstawy fizyki. T. 1-5cena juz od 219,60zamów

Pedagogika. T. 1-2

Pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego

Podręcznik przedstawia prądy i kierunki współczesnej pedagogiki, metody badań, związek teorii z praktyką, współczesne teorie wychowania, wprowadza w zagadnienia socjalizacji młodego pokolenia, inspiruje do twórczej refleksji nad wychowaniem i kształceniem.

więcej »

Materiały dla studentów

Tu znajdziesz materiały, które pomogą opanować materiał z podręcznika pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2 i przygotować się do egzaminu.

więcej »

Materiały dla wykładowców

Tu znajdziesz materiały, które pomogą w przygotowaniu wykładów i ćwiczeń opartych na podręczniku pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2.

więcej »

Copyright © 1997-2024 Wydawnictwo Naukowe PWN SA
infolinia: 0 801 33 33 88