Zagadnienia do dyskusji

  1. Jakie konsekwencje powodował fakt, że w średniowieczu oświata była podporządkowana nauczaniu Kościoła?
  2. Czym wytłumaczyć atrakcyjność idei uniwersytetu, instytucji, która powstała w średniowieczu, przetrwała do dzisiaj i nadal się rozwija.
  3. W bulli papieża Mikołaja IV dla utworzonego w 1289 r. uniwersytetu w Montpellier znalazło się stwierdzenie, że uniwersytet ma być „studium generale, w którym by uczyli profesorowie, a studenci swobodnie mogli się uczyć”. Co oznacza takie stwierdzenie dla organizacji procesu kształcenia? Na czym polega studiowanie w tak pomyślanym uniwersytecie?
  4. Dlaczego ufundowany w 1364 roku przez króla Kazimierza Wielkiego Uniwersytet Krakowski miał być uczelnią państwową, utrzymywaną z dochodów z żup solnych?

Teraz do 20% taniej w Księgarni PWN

Pedagogika. T. 1-2
Pedagogika. T. 1-2cena juz od 63,80zamów
Podstawy ekonomii
Podstawy ekonomiicena juz od 47,90zamów
Podstawy fizyki. T. 1-5
Podstawy fizyki. T. 1-5cena juz od 219,60zamów

Pedagogika. T. 1-2

Pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego

Podręcznik przedstawia prądy i kierunki współczesnej pedagogiki, metody badań, związek teorii z praktyką, współczesne teorie wychowania, wprowadza w zagadnienia socjalizacji młodego pokolenia, inspiruje do twórczej refleksji nad wychowaniem i kształceniem.

więcej »

Materiały dla studentów

Tu znajdziesz materiały, które pomogą opanować materiał z podręcznika pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2 i przygotować się do egzaminu.

więcej »

Materiały dla wykładowców

Tu znajdziesz materiały, które pomogą w przygotowaniu wykładów i ćwiczeń opartych na podręczniku pod red. Z. Kwiecińskiego i B. Śliwerskiego Pedagogika. T. 1-2.

więcej »

Copyright © 1997-2024 Wydawnictwo Naukowe PWN SA
infolinia: 0 801 33 33 88