Philip G. Zimbardo

Philip G. Zimbardo Zdjęcie: Olgierd Puchalski

Philip Zimbardo jest znanym na całym świecie wykładowcą, badaczem, osobowością medialną. Był wielokrotnie nagradzany za swoje badania naukowe i zaangażowanie dydaktyczne. Od 1968 r. jest profesorem Uniwersytetu w Stanford, wcześniej wykładał na Uniwersytetach Yale w New Haven, Columbia w Nowym Jorku i Uniwersytecie Nowojorskim. Interesuje się psychologią społeczną w tym problematyką agresji, afiliacji, teorią dysonansu oraz poznawczą kontrolą motywacji. Napisał ponad 300 artykułów naukowych. Ostatnio był prezesem Amerykańskiego Towarzystwa Psychologicznego.

Nad podręcznikiem Psychologia i życie Zimbardo zaczął pracować od ósmego wydania i teraz przygotowuje wydanie 17. Jest to najstarsza bez przerwy sprzedawana książka w USA i ostatnio Stowarzyszenie Autorów Książek przyznało jej nagrodę McGuffey'a za doskonałość i długą obecność na rynku. Kolejna książka Zimbardo – Nieśmiałość także jest bestsellerem w USA. Doczekała się tam 10 wznowień, a także została przetłumaczona na wiele języków.

Teraz do 20% taniej w Księgarni PWN

Podstawy ekonomii
Podstawy ekonomiicena juz od 47,90zamów
Podstawy fizyki. T. 1-5
Podstawy fizyki. T. 1-5cena juz od 219,60zamów
Półwiecze
Półwieczecena juz od 47,90zamów

PSYCHOLOGIA I ŻYCIE

Philip G. Zimbardo

Ta książka to wzór doskonałej popularyzacji wiedzy psychologicznej. W sposób obiektywny, przystępny i wyczerpujący przedstawia główne dziedziny psychologii i pokazuje ich praktyczne zastosowania.

więcej »

Materiały dla studentów

Tu znajdziesz materiały, które pomogą Ci opanować materiał z podręcznika Zimbardo Psychologia i życie i przygotować się do egzaminu.

więcej »

Materiały dla wykładowców

Tu znajdziesz materiały, które pomogą w przygotowaniu wykładów i ćwiczeń opartych na podręczniku Zimbardo Psychologia i życie.

więcej »


Copyright © 1997-2024 Wydawnictwo Naukowe PWN SA
infolinia: 0 801 33 33 88
/usr/local/www/virtual/aneksy.pwn.pl/psychologia